
Kredyt taki udzielany jest jako uzupełnienie źródła finansowania przedsięwzięcia inwestycyjnego o które ma na celu rozwój, odtworzenie lub modernizację biznesu. Zazwyczaj dotyczy to także kapitału obrotowego niezbędnego do uruchomienia pierwszego cyklu produkcji z finansowanej inwestycji lub przyrostu kapitału obrotowego związanego z wprowadzonymi w ramach finansowanej inwestycji zmianami. Oznacza to, że przed przystąpieniem do takiej inwestycji przedsiębiorca musi zgromadzić odpowiednio wysokie środki własne i dopiero potem może ubiegać się o taki kredyt.
Kredyt inwestycyjny zaliczany jest do kredytów średnioterminowych, a więc o okresie spłaty nieprzekraczającym pięciu lat, coraz częściej
w ofercie banków znajdują się produkty tej kategorii, w przypadku których termin spłaty jest o wiele dłuższy i wynosi do 10, a nawet 15 lat. Na takie szczególne
przywileje mogą liczyć przede wszystkim stali klienci banku, zwłaszcza ci, którzy mają w nim rachunek bieżący lub jeszcze lepiej pakietowy rachunek firmowy, z którym związana jest cała gama usług od płatniczych, po lokacyjne, kredytowe, a nawet ubezpieczeniowe.
Krótko mówiąc im dłuższa jest nasza historia współpracy z usługodawcą bankowym tym większą szansę powodzenia ma przyznanie nam kredytu inwestycyjnego. Bank posiadał będzie bowiem większe zaufanie w świadczeniu usług finansowych.
Zazwyczaj dotyczy to także kapitału obrotowego niezbędnego do uruchomienia pierwszego cyklu produkcji z finansowanej
inwestycji lub przyrostu kapitału obrotowego związanego z wprowadzonymi w ramach finansowanej inwestycji zmianami.
To oznacza, że przed przystąpieniem do takiej inwestycji przedsiębiorca musi zgromadzić odpowiednio wysokie
środki własne i dopiero potem może ubiegać się o taki kredyt, wspomagający rozwój biznesu
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz